16 вересня у колишньому заводському Палаці культури «Зірка» відбувся святковий концерт з нагоди 245 річниці казеного задоду «Зірка». Свою офіційну історію підприємство розпочало з Указу Сенату від 22 березня 1771 р. про заснування Шосткинського артилерійського порохового заводу. Саме ця дата  вважається днем народження  підприємства.

Директор казеного заводу «Зірка» заводу Надія  Кошкарова наголосила, що підприємство єдине в Україні по виробництву пороха та порохових зарядів. Нажаль, покищо завод працює не на повну потужність. Для його відновлення та модернізації потрібні значні фінансові ресурси. Керівник підприємства під час виступу зізіначила:

— «Ми сумели своими силами произвести капитальный ремонт дорогостоящего оборудования для производства пороха. В этом году со своей продукцией мы вышли на зарубежный рынок. Это обеспечивает поступления валюты на расчетные счета. Благодаря этому мы погасили задолженность по заработной плате за пять месяцев 2014 года. Начата утилизация кислотных смесей, которые представляют опасность для экологии нашего города. Самой большой заслугой является то, что мы сумели сохранить наш золотой фонд — это наши высококвалифицированные специалисты».DSCF1146

В заводі з колективом у 780 людейпрацює більше  20 трудових династій. У кінці святкового привітання Надія Семенівна зазначила: «Я верю, что наша «Зірка» еще засияет и мы будем трудится на укрепление мощи нашего государства. Слава Украине!»

Серед багаточисленних поважних гостей першим взяв слово заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» Володимир Кострицький:  «После военного конфликта на Востоке страны наше государство поняло, если отстаивать независимость, нужно иметь возможность защищать себя, поэтому такие предприятия  как «Зірка» должны работать и работать эффективно». Такі слова викликали гучні оплески  у залі вщент забитому працівниками, партнерами, ветеранами та всіми, кому не байдужа доля підприємства.123Згадав славну історію Шостки міський голова Микола Нога: «Без нашого пороху не була б виграна війна 1812 року і всі війни , які після цього були. І у цій конфліктній ситуації наші оборонщики підтримують державу, спільно «Зірка, «Імпульс» і НІХП». 

У цей день звучало ще безліч добрих слів про поважного ювіляра та його колектив. Свято було щедро оздоблено виступами шосткинських творчих колективів.DSCF1140

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.