За підтримки міського голови Миколи Ноги, 16 квітня близько 30 хлопчиків та дівчаток, яких щонеділі вчить в Гамаліївському Свято-Харалампієвському монастирі ієромонах Феодосій, здійснили незабутню паломницьку подорож.  Спочатку вихованці відвідали Свято-Миколаївський Крупецький жіночий монастир. «Ми побували в величному храмі,  вклонилися чудотворній іконі Святого Миколая, дізналися історію монастиря, настоятелем якого був Святитель Димитрій Ростовський, відомий церковний діяч, богослов, письменник, канонізований православною Церквою. Всім дуже сподобалось!», — розповіла мама двох юних паломників Дмитра та Дарії Зуєвих – Наталія.  Далі діти  вирушили в історичне місто Батурин, Чернігівської області. Професійні екскурсоводи провели спеціально для них екскурсію в палаці українського військового, політичного і державного діяча, останнього гетьмана Війська Запорозького – Кирила Розумовського. Також діти відвідали цитадель та Свято-Воскресенський храм. У крипті храму й поховано гетьмана Розумовського. Комплекс палацу і цитадель було відреставровано третім президентом України — Віктором Ющенко. «Діти були в захваті від почутого. Всі дізналися нові цікаві факти з  історії Українського гетьманства. Уявляєте, в Україні залишилось лише три вцілілі гетьманські могили: в нашій Гамаліївці – гетьмана Скоропадського, в Батурині на Чернігівщині – гетьмана Розумського та у Великих Сорочинцях Полтавської області – Данили Апостола! Хотілося б і на Полтавщину дітей повезти, подивитись – як там люди вшанували могилу державотворця. Хто знає, можливо,  скоро й в нашому Гамаліївському монастирі пощастить приймати паломників!», — поділився мріями, емоціями та планами на майбутнє ієромонах Феодосій.

CIMG0181 CIMG0183 CIMG0198 CIMG0202Не приховували свого захвату й батьки дітей-вихованців недільної школи: «Висловлюємо щиру подяку міському голові Миколі Петровичу Нозі за постійну підтримку в організації екскурсій для наших дітей. Саме завдяки його зусиллям з початку 2016 року наша малеча  відвідала Святині Сіверщини: спочатку монастир в Новгород-Сіверському, а зараз – Свято-Миколаївський Крупецький жіночий монастир. Коли б ще наші діти змогли відвідати та оглянути кращі зразки архітектурного мистецтва сусідніх міст! В якості подяки – ми всі разом склали вірша особисто для Миколи Петровича:

З повагою до кожної людини

Відноситься наш Мудрий Мер!

Рішучими ділами та турботою

Підтверджені в житті його слова.

 І хто б до нього з будь-яким

Проханням не звернувся,

Він щиро всім спішить допомогти.

Дай Боже сил, терпіння цій Людині,

Нелегкий хрест свій у житті нести!».

Тож нехай Господь Бог береже Шосткинського міського голову Миколу Ногу та його родину, дарує йому многія літа плідної роботи на благо людей і заради Слави Господньої!

З повагою  Ігуменія Гамаліївського

Свято-Харалампієвського жіночого монастиря,

 Софія Лотоцька

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.