Аналітики громадського руху “ЧЕСНО” проаналізували, як депутати-мажоритарники Сумщини розпоряджаються державними коштами, які виділяються на округ. 

Сумщину в Верховній Раді представляють 6 депутатів-мажоритарників.

Виділення субвенції на округ можуть ініціювати самі депутати. Мажоритарна система стимулює прямий і непрямий підкуп виборців, у результаті якого до влади в Україні приходять політики, що мають свої бізнес-інтереси й не готові працювати на народ.

Є проблеми з мажоритарною системою. Перша — чимало мажоритарників значно менше цікавляться загальнодержавними проблемами, ніж інтересами округу. Парламент не працює ефективно, коли 50% займаються субвенціями, щоб переобратися. Друга проблема — безкарний підкуп виборців. Мажоритарні округи невеликі, тож роздача гречки чи грошей впливає на результати. Тому чинна коаліція й обіцяла виборчу реформу — перехід на відкриті регіональні списки, де всі депутати будуть пов’язані спільною партійною програмою”, — каже Єгор Поляков, полісі-аналітик з питань виборчої реформи ГО “Центр UA”.

Громадський рух ЧЕСНО виявив, що найбільше коштів отримують округи, депутати від яких є членами партій влади — «Народного фронту» і БПП — або ж груп мажоритарників «Воля народу»та «Відродження».

Натисніть для збільшення

Найбільше субвенцій отримав округ нардепа-кнопкодава Ігоря Молотка з “Волі народу”, якого неодноразово ловили на кнопкодавстві. Отримати від нардепа коментар, як йому вдалося залучити таку суму коштів, не вийшло.

Відкриття спортивних майданчиків, ремонти шкіл, реконструкцію стадіону й інші роботи, які ведуться за рахунок субвенційних коштів, Молоток висвітлює на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

«Слово і діло” писали про те, що Молоток минулого року дав 24 обіцянки піклуватися про свій округ, не всі з яких виконав. Зокрема, Молоток обіцяв зробити у 2017 році капітальний ремонт кількох прибудинкових територій у Конотопі. Однак, як повідомили в управлінні Конотопської міської ради журналістам “Слова і діла”, до кінця грудня 2017 року за вказаними адресами ремонт не проводився, а запити або звернення від нардепа Молотка не надходили.

Округ позафракційного Андрія Деркача отримав майже 30 млн грн. За результатами досліджень, які раніше проводив Громадський рух ЧЕСНО, Деркач потрапив до рейтингу мажоритарників, котрі “засівають” виборців подарунками через свої благодійні фонди.

Екс-член фракції «Воля народу» Деркач має в декларації благодійний фонд Андрія Деркача «Наше майбутнє» і «Серце на долоні». Використання благодійних організацій для “обдаровування” виборців та підвищення власного авторитету уже стало звичною практикою для народних обранців і кандидатів. Окремі фонди нардепів навіть примудряються звітувати за субвенційні кошти.

На своїй сторінці у “Фейсбуці” нардеп розповідає про роботу фонду. На особистому сайті нардепа є окрема сторінка фонду “Наше майбутнє”. На ній — хвалебні відгуки про депутата.

Деякі з пунктів “доброчинності” фонду перегукуються з виділеними на округ субвенціями. Наприклад, купівля комп’ютерного обладнання для навчальних закладів чи ремонт Путивльської ЗОШ. Відповідати на питання журналістів Деркач погодився лише письмово — електронною або звичайною поштою. На момент виходу матеріалу нардеп не прокоментував факт такого “подвійного” фінансування окремих об’єктів.

Також Деркач полюбляє вітати жителів свого округу зі святами, у тому числі й професійними. Інформація про це висвітлюється і на сайті нардепа, і в мережі “Фейсбук”.

Мажоритарники та Виборчий кодекс

Восени минулого року ВР прийняла за основу проект Виборчого кодексу, який передбачає кардинальну зміну моделі виборчої системи — вибори депутатів Верховної Ради за відкритими «регіональними» списками, без мажоритарки. Документ підтримали троє депутатів-мажоритарників із Сумщини.

Аналыз роботи усых депутатыв читайте за посиланням: https://www.chesno.org/post/719/

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.