З метою визначення професійних планів випускників шкіл спеціалісти з профорієнтації базових центрів зайнятості Сумщини наприкінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування. Згідно з його результатами найпопулярнішою професією серед випускників цього року стала професія лікаря.
Далі найчастіше називалися спеціальності ІТ-сфери (програмісти), вчителі, фармацевти, юристи, менеджери, військовослужбовці, кухарі та дизайнери.
Відзначимо стрімкий ріст популярності спеціальностей лікаря, фармацевта та поліцейського, які не мали такого попиту серед молоді Сумської області у попередні роки. Як і раніше, сталим попитом користуються спеціальності економіста, психолога, ветеринара та військовослужбовця. Серед робітничих професій найбільш популярними у випускників є професії водія, кухаря, електрогазозварника, перукаря та манікюрника.vybir_profesiyi

Міський голова Микола Нога підкреслив, що більшість учбових закладів навчають спеціальностям, які орієнтовані на вчорашній день: «Вчитися потрібно тільки на перспективні спеціальності, перспективи розвитку економіки — такі, як арт, мистецтво, IT — технології, у цьому напрямку буде збільшуватись кількість робочих місць». Заступник голови Державної служби зайнятості  (Центрального апарату) Сергія Кравченко наголошує на тому, що в Україні треба розвивати політику можливостей, які розглядаються у створенні Центрів розвитку підприємництва та новацій на базі Державної служби зайнятості, запровадження коворкінгових центрів для надання людині можливостей реалізування свого потенціалу: «Потрібно підтримувати тих людей, які хочуть реалізуватися. Якщо людина втрачає роботу і не може працевлаштуватися протягом 90 днів — вона деградує, тому наша мета — швидко працевлаштувати людину».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.