Верховна Рада постановила 7 серпня 2019 року відзначити на державному рівні 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша. За відповідну постанову № 8303 з другого разу проголосували 232 народних депутата.

Зазначається, що 7 серпня виповниться 200 років з дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша. «Письменник, перекладач, критик, історик, публіцист, фольклорист, мовознавець, громадський діяч, він усе своє життя прагнув прищепити європейські цінності в національну культуру і водночас досліджував та пропагував культурне надбання власного народу. Своєю працею він підніс українське слово на належний йому високий щабель і по праву вважається одним із творців модерної української нації», — йдеться у постанові. У зв’язку з цим парламент постановив урочисто відзначити річницю від дня народження митця.

Кабміну доручили розробити план заходів щодо підготовки та відзначення пам’ятної дати, а також виділити на це гроші. Пропонується підтримати видання «Повного зібрання творів» П. Куліша у 35 томах — це робить Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України разом із Українським науковим інститутом Гарвардського університету та Науковим товариством ім. Шевченка в Америці. На батьківщині митця — у смт Воронежі Шосткинського р-ну Сумської області — пропонується спорудити пам’ятник Кулішеві. А у Києві — створити музей Пантелеймона Куліша. «Укрпошті» доручили видати серію поштових марок і листівок з цього приводу, а Нацбанку — випустити пам’ятну монету. Постанова ВРУ набирає чинності з дня її прийняття.

http://shostka-rada.gov.ua

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.