Алевтина родом з Ямпільського району з села Білиця. Тут пройшло дитинство та шкільні роки, саме краса рідного краю і стала тим натхненням, яке змусило Алевтину ще дитиною почати малювати. Прикметно, що для опанування малювання потрібно було щосуботи їхати до райцентру в Ямпільський районний центр Дитячої та юнацької творчості (студія «Полісяночка»). Тут образотворче мистецтво викладали її перші вчителі —Михайло і Венера Бабаєви. В 2005 році Алевтина переїжджає до Шостки, де вчиться у школі №1 та продовжує опановувати образотворче мистецтво в Дитячій школі мистецтв під керівництвом викладача художнього віділення Лідії Бакін. Володимир Афонін, який на той момент очолював художнє відділення, згадує, що роботи юної художниці сподобались і вона була зарахована одразу до другого класу. «Она всегда была настойчива и упорна. Всегда подходила за советом. И сейчас на пленэрах я наблюдаю за ней. Это метеор. У нее нет раскачки, сразу за кисти — и вперед. У нее огромный творческий потенциал и стремление к лучшему», — захоплюється Володимир Юхимович.
Незважаючи на свій молодий вік, Алевтина Філон встигла не лише написати не один десяток робіт, а ще й двічі стати матусею. На питання, як усе можливо встигнути, посміхаючись, зізнається: «Це стиль життя». 


Всі виставлені роботи об’єднані назвою виставки «Чарівний край» і , як пояснює художниця: «Тут представлено багато пейзажів з нашої місцевості. У нас дійсно багата земля, прекрасна природа, добрі талановиті люди. Саме це і зображено на полотнах. Для мене Сумщина — це рідна частина мого життя і моєї творчості».
На виставці представлений олійний живопис, роботи з акрилу та декоративний розпис. Одна з останніх робіт присвячена нашому місту — «Процвітаюча Шостка» , адже саме такою квітучою хоче бачити Алевтина місто, яке стало для нею рідним. «Я чим більше вмію, тим більше розумію, що потрібно ще багато чому навчитися», — зізнається Алевтина.
Міський голова Микола Нога, який особисто завітав на мистецький захід, привітав з відкриттям виставки і зазначив: «Це серйозна робота з її боку. Для молоді — це приклад того, що треба бути настирними і працьовитими, аби чогось досягти. Мені особисто подобаються її кольори, як вона їх знаходить».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.