Незабаром в Україні буде представлена ​​нова купюра номіналом 1000 гривень. Саму банкноту, нібито,  вже надрукували. Про це повідомив сайт «Українські національні новини» з посиланням на джерело в Нацбанку.

Як зазначає видання, банкнотна фабрика вже виготовила купюру, яку планують представити незабаром, ймовірно, приурочивши до якогось свята.

Народний депутат України Михайло Гаврилюк опублікував на своїй сторінці у  Facebook фото нібито ескізу нової банкноти, на якій зображений уродженець Сумщини,  письменник Пантелеймон Куліш.Кулиш

За іншімі джерелами на новій купюрі буде зображення  одного із засновників Української академії наук та її першого президента  академіка  Володимира Вернадського.

Довідково. Пантелеймон Олександрович Куліш народився 1819 року у містечку Вороніж нині Шосткинського району Сумської області. Український письменник, фолькльорист, мовознавець, перекладач. Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

Іван Франко називав Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві[], «одним із корифеїв нашої літератури». Відомий Куліш найбільше як автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада». Писав він українською та російською мовами.

Джерело: https://www.obozrevatel.com

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.