Останнім часом у Шосткинській центральній районній бібліотеці все більше відбувається зустрічей з талановитими, творчими людьми: художниками, поетами, письменниками, краєзнавцями. Це люди, які не живуть марно на цьому світі, а залишають свій слід на землі…

Повернення до історії рідного краю, до джерел народної спадщини пояснюється бажанням людей пізнати себе, пізнати минуле, теперішнє та майбутнє. Це допомогає розкрити цінність, значення історичних і культурних пам’яток нашого краю.

Зустрічі саме з такими людьми стають стимулом для подальшого знайомства зі сторінками минулого краю, для повернення молоді історичної, культурної, творчої спадщини поколінь…

DSC04191 DSC04195

25 березня 2016 року у центральній районній бібліотеці відбувся вечір – презентація наукової статті « Вибрані сторінки з історії розвитку освіти в містечку Вороніж Глухівського повіту Чернігівської губернії » Олени  Кужельної, яка ввійшла до збірника Всеукраїнського конкурсу науково – популярних статей «  Гардаріка ».

Олена Валеріївна розповіла про цікаві факти з історії освіти нашого краю. Багато документів, матеріалів вона показала гостям: фотографії, свідоцтва про освіту різних років, були зачитані уривки з архівних джерел. Цікаву інформацію вона надала про сторінки життя Пантелеймона Куліша: дитячі та юнацькі роки письменника.

Олена Валеріївна працює начальником організаційного відділу Шосткинської районної ради. Але, не дивлячись на зайнятість в роботі, вона займається улюбленою справою – творчістю, пошуком нових історичних фактів: пише прекрасні вірші, наукові та історико-краєзнавчі статті.

У 2007 році вийшла окремим виданням збірка її поезій « Одинокий ветер ». Також багато віршів надрукувано на сторінках літературно – мистецьких альманахах.

7  наукових  і  3  історико – краєзнавчих статей включені до відомих збірників наукових, історико – краєзнавчих праць: « Сіверщина в історії України », « Перша світова війна в долях народів Європи та світу », « Спадщина Сіверщини » та інші.

Як додаток  до цієї теми, провідний бібліотекар відділу обслуговування  Чайка О.І.  провела для присутніх екскурс за матеріалами краєзнавчо — етнографічної музейної кімнати при центральній районній бібліотеці. Вона ознайомила із записами краєзнавця    І.С.Абрамова про історію Воронізьких шкіл, з документами та фотографіями випускних класів різних часів.

Ця зустріч наприкінці вечора перетворилася в невеличку дискусію про історію нашого селища, збереження його історичних пам’яток для майбутніх поколінь…

 Директор Шосткинської районної ЦБС Наталія Одноліток

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.