На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», пропонує  нові назви вулиць. Запропановано  перейменувати  вул. Свердлова на вул. Ямпільську, вул. 40 років КПУ на вул. Ветеранську ,  вул. К.Лібкнехта на вул. Різдвяну,  вул. 40 років Жовтня на вул. Покровську. Проголосувати можна на сайті Шосткинської міської ради ( http://shostka-rada.gov.ua).

1 комментарий

 1. Вячеслав Киричок

  Николай Петрович Нога спал шесть месяцев (а точнее — занимался саботажем), которые даны были ему Законами Украины на декоммунизацию Шостки.
  Спал и седьмой месяц, когда, согласно закону, уже не он, а глава областной администрации должен переименовывать улицы и убирать памятники в нашем городе. И вот, наконец, Николай Петрович разродился ничтожным, ублюдочным предложением о трех улицах и одной площади. Эти предложения настолько жалки, что их и обсуждать серьёзно нельзя.

  Более двух месяцев назад я направил электронной почтой Ноге письмо такого содержания:

  Міському голові Нозі М. П.
  громадськості Шостки

  ЗАПИТ
  Згідно з законом «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» просимо повідомити нас про виконання міськрадою Шостки законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і «Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті». Закінчується піврічний термін виконання цього закону, а рішення Шосткинської міської ради до цього часу нема.

  На одному з засідань комісії по перейменування топонімів міста Олена Кравченко повідомила прийнятні варіанти назв вулиць, з яких стало зрозуміло, що комісія не дуже перейнялась духом законів про декомунізацію України. Пропонуються якісь «нейтральні» назви. Здивувало, що комісія не бажає перейменувати об’экти, що носять ім’я Карла Маркса.

  Якщо комісія, що сформована Вами, захотіла б дискредитувати себе і Вас, то кращого рішення вона б не придумала. Людям зі шкільної парти вбивали в голови, що Маркс – геніальний основоположник наукового комунізму, вчитель і вождь світового пролетаріату. Маркс разом з Енгельсом організували першу комуністичну партію – «Союз комуністів». Удвох вони написали програмний документ – «Маніфест комуністичної партії». І комісія хоче залишити ці комуністичні символи у назвах об’єктів Шостки?

  Комісія не приймає до уваги закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті», в якому говориться: держава сприяє увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті, зокрема, шляхом увічнення імен або псевдонімів борців та формувань у назвах об’єктів топоніміки населених пунктів або адміністративно-територіальних одиниць. Нагадаємо імена деяких з цих борців: Петлюра, Бандера, Шухевич, Коновалець, Стус, Багряний.

  Нас дивує, чому влада до цього часу не прибрала пам’ятники Леніну з вулиць міста, хоча вони мали бути знесені ще за розпорядженням президента Ющенка.

  Просимо Вас, Микола Петровичу, відповісти, що і коли влада Шостки збирається робити з комуністичними топонімами та пам’ятниками Леніну. Відповідь надішліть за адресою:

  (Опускаю для скорочення адресу і імена «підписантів»).

  Відповіді від Ноги ми не отримали, що є порушенням міським головою Закону про звернення громадян.
  Тому 21 листопада я звернувся до голови обласной держадміністрацїї.
  (Тут я також опускаю деякі атрибути, необхідні для таких звернень).

  Голові Сумської облдержадміністрації
  Клочко М. О.
  ЗАЯВА

  Міський голова і міська рада Шостки саботували виконання Законів України про декомунізацію міста. У Шостці залишаються 4 пам’ятника Леніну і більше 100 комуністичних назв вулиць. Представники національно свідомої громадськості Шостки неодноразово зустрічалась зі створеною при виконкомі комісією по декомунізації міста, пропонували нові назви вулиць, але справа не зрушила з місця.

  Шостка залишається комуністичним заповідником. Провина в цьому лежить на міському голові Нозі.

  На останнє наше електронне звернення (додаю його нижче) Нога не відповів. Місячний строк, зумовлений законом на відповіді, закінчився 5 листопада.

  Отже, право на перейменування вулиць Шостки з 21 листопада переходить до обласної адміністрації. Напишіть нам, чи згодні Ви, щоб національно свідома громадськість Шостки запропонувала нові назви вулиць взамін комуністичним топонімам.

  В. Киричок

  Пройшов місяць після цього звернення. Клочко, як і Нога, відповіді не дав. 21 грудня я телефоном звернувся до облдержадміністації з питанням, чому на мій лист не надано відповіді. Пообіцяли відповісти впродовж 15 днів. Почекаємо. Якщо відповіді не буде або вона виявиться такою ж жалюгідною, як і оприлюднена пропозиція міськради Шостки, доведеться звертатись до Президента і до Інституту Пам’яті, який розробив Закони про декомунізацію.

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.