Питання  ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка сталась у минулому році у  м. Шостка та Шосткинського району знову обговорили на сесійному засіданні. Нагадаємо, у результаті розливу суміші з вмістом гептилу у Лазарівському мікрорайоні були проведені роботи з дезактивації. Розлиту отруту разом з грунтом зібрали у спеціальну тару, яка до цього часу знаходиться на території міста та району. Причина зберігання небезпечної речовини полягала в тому, що в Україні не було жодної організації, яка б мала ліцензію на утилізацію саме цих речовин.DSCF0306

Міський голова Микола Нога повідомив, що три дні тому він зустрічався з міністром оборони України Степаном Полтораком , якому поставив питання по утилізації продуктів, що містять гептил і на даний час знаходяться на підприємстві «Елга». Вирішення цієї проблеми стало можливим завдяки роботі у цьому напрямку міської партії «Об’єднання «Самопоміч», яка неодноразово зверталась за допомогою до народного депутата України Олега Березюка, голови фракції «Самопоміч» у Верховній Раді. «Міністр дав доручення вирішити це питання, приїхали фахівці і переконали, що є така можливість забрати і утилізувати ці отрутохімікати. Тому для цього потрібно виділити кошти. Ми вели переговори з Шосткинської райдержадміністрацією і райрадою  і дійшли домовленості, що складати договір і проплачувати ці роботи буде районна державна адміністрація. А ми з вами виділяємо 800 000 гривень у якості субвенції районному бюджету», — пояснив суть питання Микола Петрович.   51.

Депутати підтримали рішення про виділення у 2017 році коштів з місцевого бюджету Шосткинському районному бюджету в сумі 800 000 гривень у вигляді субвенції.

Залишки гептилу будуть знищені на одному з військових полігонів Міністерства оборони. Микола Нога зазначив: «Питання стоїть так, що вони повинні самі приїхати, погрузить, перевести, знешкодити, а потім наші представники поїдуть і переконаються, що все виконано». Микола Петрович зауважив, що утилізація буде проходити за межами території Шостки та району. «Була пропозиція, щоб вони привезли цю установку до нас, це було б дешевше, але ми від цього відмовилися», — пояснив мер.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.