Саме таку суму перерахувала шахраям – псевдополіцейським 65-річна пенсіонерка з Шостки за «врятування» її сина від кримінальної відповідальності.

Про те, що сину, який знаходиться на заробітках в Росії, загрожує кримінальна відповідальність, жінка дізналася від невідомого, який представився по телефону слідчим. Він передав слухавку іншому чоловіку, який голосом, схожим на голос її сина розповів про пригоду, яка ніби з ним сталася.

За словами «сина», він підвозив пасажирів, які забули в його авто пакет. Потім його зупинили поліцейські і виявили в залишеному пакунку наркотики. Щоб «залагодити» справу жінці запропонували перерахувати на вказаний номер банківської картки 1 000 доларів США.

Пенсіонерка погодилася і з найближчої банківської установи перевела кошти. Однак цього виявилося замало для аферистів, вони знову зателефонували 65-річній жительці Шостки та попросили таку ж суму, пояснивши, що отримані гроші нібито забрав собі керівник поліцейського підрозділу.

Цього разу літня жінка не повірила, і вже сама зателефонувала справжньому сину та з’ясувала, що нічого протизаконного той не вчиняв і ніким ніде не затримувався. Зрозумівши, що стала жертвою шахраїв, одурена пенсіонерка змушена була звернутися за допомогою до Шосткинського відділу поліції.

«Не вступайте по телефону в діалог з незнайомими людьми, — говорить начальник Шосткинського відділу поліції Віктор Гузей. — Якщо мова йде про вашого родича, необхідно спочатку перевірити достовірність інформації, зателефонувавши йому. А щоб допомогти вивести шахраїв на «чисту воду», бажано зафіксувати номер телефону, з якого надійшов дзвінок та не роблячи ніяких операцій з грошима, негайно повідомити найближчий відділ поліції».

За фактом злочину слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Ведуться пошуки аферистів.

http://www.mvs.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.