Паралельно з траурною церемонією прощання з бійцем 13 мотопіхотного батальйону на Садовому бульварі відбулась Всеукраїнська патріотична акція.IMG3611
Майже 800 метрів стягів українських міст опинились на Садовому бульварі у нашому місті. Вони частина естафети «Велика українська хода», яка стартувала ще у 2014 році за часів Майдану. 14 вересня 2017 року виповниться 3 роки від її початку. В її організації волонтерам допомагає депутат Верховної Ради, ім’я якого вони назвати відмовились. Патріотична акція єднає не тільки українців, а й прапори різних міст нашої країни заради миру і перемоги України. «Від міста до міста, від бригад до батальйонів єднаються прапори, на яких люди пишуть свої думки. Силою думки, віри і молитви зупиняємо цю «чуму», яка прийшла на нашу святу українську землю », — пояснювала суть естафети її організатор, військовий кореспондент та волонтер Катерина Валевська. IMG3607Вона впевнена, що думка та слово — це надзвичайно сильна зброя. Побажання перемоги, написані на прапорах обов’язково повинні матеріалізуватись запевняла військовий кореспондент : «Їдучи від міста до міста я чекаю тих справжніх Божих дітей – світлих людей (я називаю їх — «люди-ліхтарики»), які залишають слова на прапорі, бажають Україні перемоги, бо ці слова мають дуже велике і глибоке значення. Перемагаємо зло своєю позитивною енергією! ».
Відтепер у ланцюгу прапорів є і хоругви нашого міста. IMG3606Роздивляючись зібрані стяги, шосткінські волонтери побачили і прапор з Новогродівки. Це неабияк вразило шосткинців, бо в цьому містечку знаходиться підрозділ Правого сектору, в якому на разі воює наш земляк, найстарший кіборг України Олександр Сало з позивним «Тінь».
Біля фонтанів, адже саме там розташувались прапори, містяни могли не тільки переглянути виставку шевронів та трофеїв, а й написати листа чи зобразити малюнок нашим захисникам на фронт. Свої доробки з найкращими побажаннями військовим передали вихованці творчого об’єднання «Витинанки» на чолі з Сергієм Романцовим. Одержуючи дитячі витвори, Катерина Валевська запевнила, що вони обов’язково будуть доставлені 13 вересня до київського госпіталю – там також відбудеться акція.
А ось діти, що відвідують студію образотворчого мистецтва «Мальви» бажали миру в нашій країні за допомогою своїх малюнків. Всі вони були присвячені злагоді на рідній землі. Хтось за допомогою олівців зображував на папері сучасного козака, хтось україночку, а дехто голубів, що несуть прапор України.IMG3595
Такою естафетою її організатори намагаються достукатись до свідомості українців, адже як пояснюють волонтери, не всі сприймають її як належить. «Я завжди пояснюю людям, що заблукали у цій «темряві» : Україна — це наша держава. У неї багато сусідів і один з них прийшов до нас зі зброєю. Коли людина приходе в цей світ вона не може обрати собі, а ні матір, а ні землю, де народиться. Це визначає Бог! Йдеш проти першого або другого – це значить — йдеш проти самого Творця», — казала Катерина Валевська.
Треба зазначити, що Шостка стала одним з міст на яких акція закінчується. Після чого зібрані стяги опиняться у столиці нашої країни. 14 вересня прапори будуть розгорнуті на Алеї Героїв Небесної Сотні. 19 вересня відбудеться кінцева акція під Верховною Радою України. За думкою організаторів, там знаходяться люди, що зрадили ідеї Майдану, який, як висловилась військовий кореспондент, живе і буде жити і дихати в потилицю владі. «Всі ці прапори ми розгорнемо, біля Верховної Ради, а до неї занесемо стяги Донецької, Луганської областей та Кримського напрямку. І нехай слуги народу під прицілом, поки що камер, скажуть те, що вони хочуть донести до українців, бо на той час буде пройдена вся Україна. До цих прапорів торкались мільйони людей в прагненні миру та перемоги України. Не буде миру поки не буде перемоги, бо ціна заплачена дуже велика!», — підкреслювала Катерина Валевська.IMG3614
Треба зазначити, що 100 прапорів із загальної кількості зібраних, на разі знаходяться у створеному Катериною Валевською музеї. Над відновленням ще 50 прапорів працюють волонтери, адже ці хоругви побували на полі бою, деякі з них підіймались на найвищу гору України – Говерлу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.