За ініціативи міської організації політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» біля Центру естетичного виховання відбувся масштабний флешмоб, присвяченій 151 річниці першого виконання Державного гімну України. Пісню «Ще не вмерла Україна» заспівали   в Перемишлі під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту у 1865 році.  3 4 5 6 7 8 9 10

 

Цікаві факти про національний гімн:

1. У серпні 1862 року зібралася вечірка, на якій були присутні Павло Чубинський, Тадей Рильський, Павлин Свєнціцький та інші. Бесідуючи, згадали про похорони Тараса Шевченка та панахиду по п’ятьох убитих у Варшаві під час придушення маніфестації в лютому 1861 року. Похорони й панахида відбувалися в один день, і під час останньої звучав польський гімн. Відтак присутні на вечірці виконали його під акомпанемент фортепіано. Тоді Павло Чубинський і зазначив, що замість співат­и чужого, краще написати свій. Присутні на вечірці студенти жартома зімпровізували, переклавши слова поль­ського гімну. Такий підхід не сподобався Павлові Чубинському, і він запропонував свій варіант. Пісня була готова, й усі присутні записали її слова.

2. Уперше вірш Чубинського опублікував львівський журнал»Мета» в 1863 році. Поширившись на Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу. Один із них, отець Михайло (Вербицький), знаний композитор свого часу, який захопившись віршем Павла Чубинського написав музику до нього. Отже, український гімн був вперше надрукований у 1863, а з нотами — в 1865. Як державний гімн почав використовуватися з 1917 року.

2. «Музичну редакцію» гімну Верховна Рада України ухвалила 15 січня 1992 року.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.