Шосткинська міжрайонна державна лабораторія Держпродспоживслужби здійснює систематичний контроль за діяльністю суб’єктів господарювання з роздрібної торгівлі харчовими продуктами.

В ході проведення моніторингу за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, 16 на території підприємства облспоживспілки «Шосткинський ринок» було виявлено ряд порушень під час реалізації харчових продуктів окремими фізичними особами. Зокрема, виявлено порушення температурних режимів, незадовільний санітарний стан холодильного обладнання, незадовільний санітарний стан приміщень, обладнання та інвентарю.

Виявлені порушення були у встановленому порядку задокументовані та передані до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області для вжиття відповідних заходів. За результатами проведених позапланових перевірок до винних осіб застосовані штрафні санкції за порушення гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами.

Однак, при опрацюванні матеріалів справ було виявлено, що окремі фізичні особи з метою уникнення відповідальності за допущені порушення у сфері безпечності харчових продуктів здійснюють діяльність щодо роздрібної торгівлі харчовими продуктами без реєстрації, як суб’єкти підприємницької діяльності.

З метою усунення порушень чинного законодавства по даним фактам відділом правового забезпечення направлені звернення до Національної поліції та Державної фіскальної служби про притягнення винних осіб до відповідальності та зобов’язання зареєструватись в якості суб’єктів підприємницької діяльності.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертає увагу, що провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, що здійснює реалізацію харчових продуктів тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 34 000 гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення правопорушення.

1 комментарий

  1. Аноним

    Проверки нужно проводить качественно, и выяснять, кто пользуется киосками, прежде чем направлять материалы в правоохранительные органы. И законность проверок под сомнением

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.