Сірі та непривабливі будівлі шкіл, якими зараз є більшість навчальних закладів в Україні, мінімізують зацікавленість дітей до навчання та навіть зменшують їх розумову та фізичну активність. Тоді як яскравий шкільний простір зацікавлює та мотивує до навчання. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев ПАРЦХАЛАДЗЕ.

Парцхаладзе зазначив, що, за даними американських психологічних досліджень, звичайні сірі будівлі не пробуджують у дітей бажання навчатися. Так, згідно з дослідженнями, сірий, сіро-блакитний, бежевий та білий кольори впливають на рівень гормону сну (мелатоніну) в організмі, що сприяє зменшенню розумової та фізичної активності та мінімізує зацікавленість до навчання. При цьому саме такі кольори є найпоширенішими у наших школах.

Разом з тим, жовті, помаранчеві та червоні відтінки кольорів активізують розумові здібності дітей та підвищують їх настрій, синій допомагає концентруватися, а теплі відтінки зеленого – зняти напругу та підвищити ефективність роботи.

Мабуть саме цими дослідженнями  керувалась адміністрація школи №1, вирішивши на фасаді будівлі школи намалювати картину у стилі супрематизм.

За інформацією Інни Андрущенко — учителя української мови та літератури Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 1 монументальний живопис — найдавніший вид мистецтва, що дійшов до наших днів. Сьогодні мурали — невід’ємна частина окраси міст.
За підтримки мера міста Миколи Петровича Ноги, начальника управління освіти Наталії Олександрівни Сергейко сучасного вигляду набула й будівля ШСШ І-ІІІ ступенів 1, одну зі стін якої прикрасила супрематична композиція, створена художниками Однобочком Сергієм Анатолійовичем, Рубцем Олександром Івановичем, Прожогою Андрієм Івановичем.
Даний витвір мистецтва надає можливість передати відчуття єдності душі й матерії, Всесвіту. Дивлячись на мурал, замислюєшся над тим, що найпростіші речі в нашому житті можуть приховувати в собі глибокий сенс.

4 комментария

 1. Удивляюсь

  Хотелось бы спросить творцов данного шедевра, какие мысли посетили их головы при создании этого? Как-то концепция неясна

  Ответить
 2. Сматрячий

  Эта Малевич!!!! Дурная ты галава

  Ответить
 3. Лада

  дуже гарно. сучасно. мені також подобається мурал на стіні Ліцею. Місто набуває сучасності і його обличчя отримує родзинки*

  Ответить
 4. Лада

  дуже гарно. сучасно. мені також подобається мурал на стіні Ліцею. Місто набуває сучасності і його обличчя отримує родзинки*

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.