28 августа на третьем пленарном заседании XIX сессии Шосткинского городского совета было принято историческое решение о добровольном присоединении территориальной громады села Ображеевка к территориальной громаде г. Шостка.
Таким образом был завершен процесс создания Шосткинской городской объединенной территориальной громады. Результатом принятых решений стало создание первой ОТГ на базе города областного значения в Сумской области. Перспективным планом формирования территорий способных громад Сумщины предусмотрено присоединение еще 14 сельских советов к Шосткинскому городскому совету. Но уже сейчас можно утверждать, что Шосткинская громада будет самая мощная ОТГ Сумщины с населением в 77 706 человек (на 1 января 2018).
Городской голова Николай Нога поздравил Ображеевського сельского голову Татьяну Коваленко с историческим событием и изменением статуса, ведь теперь в соответствии с законодательством она является старостой. В свою очередь Татьяна Петровна поблагодарила депутатский корпус за принятое решение.


По словам Николая Ноги, Шостка — практически первый город, который пошел путем присоединения, а не объединения. Закон о присоединении только недавно вступил в силу, поэтому механизм его действия еще не наработан. «В цьому випадку приєднуються не сільська рада і не села — Ображіївка до міста Шостки, а приєднується територіальна громада. Тобто всі жителі, що мешкають в Ображіївці, приєднуються до жителів, які мешкають у Шостці, — пояснил Николай Нога и добавил, — Не таке просте питання — приєднання. Завдяки наполегливій праці сільського голови Ображіївки, районної ради, районної державної адміністрації, депутатів міської ради нам вдалося пройти такий непростий шлях. Далі будемо дивитися на наші можливості і на пропозиції, які будуть надходити від інших сільських рад. Ми в Сумській області перші, інші всі ще думають, вагаються, хтось не хоче приєднуватися, у когось не виходить”. Так же городской голова обратился к депутатам и начальникам отделов и управлений: ”Шановні депутати, дякую вам за прийняття епохального рішення. Хочу звернути увагу всіх начальників відділів і управлінь, що з сьогоднішнього дня жителі села Ображіївка, як члени нашої територіальної громади можуть прийти на прийом до міського голови, на прийом до головного лікаря, в управління соціального захисту, в управління освіти — в абсолютно всі структурні підрозділі Шосткинської міської ради. І ми повинні з більшою повагою ставитися до цих людей, тому що ми з ними є однією громадою, яка повинна будувати нову Україну. Я глибоко переконаний, що в межах одного населеного пункту розвиватися територія не може. Для цього управління повинно бути територіальним. За таким принципом живе увесь світ. Ми будемо прагнути до європейських стандартів. Розширення нашої громади лежить у площині приєднання сільських територій. Також я хочу подякувати голові обласної державної адміністрації — за те, що там за одну добу прийняли рішення і узгодили наші пропозиції».

Газета «Полісся»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.