Народний депутат України Ігор Молоток , ймовірно, використовував  бюджетні ресурси для «піару» та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. Такі дані наводять спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області.

За державні кошти і, як ідеться в новинах, «за сприяння» , «за ініціативи» чи «при підтримці» депутата Верховної Ради Ігоря Молотка відбувається ремонт доріг, реконструкція стадіону, скверу, відкриття фонтану і т.д.

Так, 16 жовтня Альона Шульга, помічниця народного депутата Ігоря Молотка (фракція «Воля народу»), на своїй фейсбук-сторінці повідомила про інспектування ремонтних робіт на дорозі Вороніж-Клишки.

«Кошти на поточний ремонт виділені з держбюджету завдяки сприянню народного депутата України Ігоря Молотка», — зазначається в повідомленні.

У кінці серпня помічниця розповіла також про ремонт та реконструкцію стадіону «Зірка», спортивного майданчику та благоустрій території на вул. Робочій, 5, скверу ім. Кожедуба у Шостці. Оновлення цих об’єктів, за її словами, стали можливими «за сприяння народного депутата України Ігоря Молотка». На всі ці роботи були виділені кошти з держбюджету.

Сам депутат на своїй фейсбук-сторінці у серпні розмістив допис про відкриття музичного фонтану у Шостці, а у жовтні — про ремонт дороги на Кролевеччині. Усе це також будувалось та ремонтувалось за кошти субвенцій державного бюджету.

Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу, що субвенція – це форма грошової допомоги місцевим органам влади з боку держави для виконання конкретно визначеної цілі. ОПОРА підготувала рекомендації, щодо дотримання принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. З повним текстом всеукраїнського звіту можна ознайомитись за посиланням.

За словами аналітика ОПОРИ Анатолія Бондарчука, основний ризик при такому зловживанні – порушення рівності виборчого права.

«Проблема тут полягає в тому, що по-перше, народні депутати не повинні дублювати функції місцевого самоврядування у своїй роботі, а більшу увагу зосередити на своїх безпосередніх обов’язках – законотворчій та контрольній функції. По-друге, зловживання таким різновидом адміністративного ресурсу, хоч нерідко і відбувається без порушень формально встановлених вимог законодавства, зокрема, в період до офіційного старту кампанії, але несе руйнівні наслідки для конкурентних виборів», – говорить Бондарчук.

1 комментарий

  1. Артем

    Про ногу так само можна сказать. Те же самые слова. Все нога пиарится

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.