З давніх-давен  наші  пращури  вірили,  що  вишита  сорочка  є  оберегом. Мовою  містичної  символіки  вишиванка  перегороджувала  шлях  негативним  силам  до  тіла  та  душі  людини. В  наші  дні  традиції  в  Україні  почали  відроджуватися  і  вишиванка  впевнено  повертає  свою  популярність. Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке закликає зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, який проводиться  щороку в третій четвер травня.   Ми вирішили прослідкувати через соцмережу Фейсбук шосткинців, які долучились до Дня вишиванки.

Так до цього  свята   Шосткинська центральна міська бібліотека  презентувала  виставку-інсталяцію «На вістрі голки вся краса земна».

инсталяция

Директор ЦЕВу Володимир Кисельов сьогодня на роботу прийшов у вишиванці, а на своїй сторінці у Фейсбук розмістив привітання: «Прийміть щирі вітання з нагоди народного свята Дня вишиванки! Це міжнародне свято, яке започатковано у 2006 році, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його відзначають щороку в третій четвер травня. Основна ідея Дня вишиванки — збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави».

моя

Патріотично вбрались сьогодні співробітники виконкому. Світлинами у національному вбранні полділилась на своїй сторінці Ольга Сокульська, завідуюча сектором молоді. 

Сок Сокульська

Приклад усім учням подає директор гімназії Юлія Мороз, яка на робочому місці з’явилась у вишиванці. У соцмережі вона сфотографувалась зі своїм колегою Сергієм Данько і учнем і добавила підпис під фото: » Поруч зі мною Заслужений вчитель України Данько Сергій Степанович та його син, учень 6-Б класу, Ілля. Сьогодні вони прийшли до Шосткинської гімназії у вишиванках, які оздобили їхні рідні, а саме Сергія Степановича — бабуся Усенко Тетяна Іванівна /1914 — 1987/ та мати Момот Ольга Іванівна /1938 — 2015/. Вишивка початку 80-років XX cт. Черкаська область».

Мороз

 

Гімназисти також продемонстрували масштабну любов до національного одягу.

1

Заступник міського голови, Сиваєва Ніна Олексіївна теж була одягнена в етноодяг. Ніна Олексіївна , провела оперативну нараду з підготовки сценарію проведення свята до Міжнародного дня захисту дітей — «Свято дітвори».

Сиваэва

У продовжив патріотичний фото-флеш-моб депутат міської ради Микола Ліфіренко, який дуже лаконічно привітав усіх зі святом.

Лифиренко

Дотрималась етнічного стилю ще один педагог — заступник директора Вищого професійного училища — Ніна Смоляр.

НинаМіський Центр культури і дозвілля презентує виставку «З любов’ю до рідного дому» клубу «Елегант».

2 3А в такому вбранні сідає на студію ТРК «Акцент» Євгенія Павлова, аби уже ввечері шосткинці мали свіжу порцію новин.

DSCF0289Гадаємо, що це далеко не всі світлини, чекайте продовження!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.