16 березня у кабельних мережах України зникли 14 каналів. 17 квітня зникнуть ще 11. Основна причина вилучення телеканалів із переліку дозволених для ретрансляції в Україні – порушення ними вимог вітчизняного законодавства.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення проводить постійний моніторинг каналів, які транслюються в кабельних мережах. Як зазначає представник Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко, в Україні може вільно здійснюватися ретрансляція каналів, які підписали Європейську конвенцію про  транскордонне телебачення.

Фото

mat_podkl_tv

Але Російська Федерація не є підписантом Європейської конвенції про транскордонне телебачення, тому мовники цієї країни можуть поширювати свої програми на територію України лише за умови виконання вітчизняних законодавчих норм.

Зокрема, закон України «Про рекламу» забороняє трансляцію комерційної реклами на телеканалах, які не ратифікували Європейську конвенцію. Саме ця причина є однією з головних для заборони показу російських телеканалів.

Водночас недавні рішення Верховної Ради України у сфері захисту національної безпеки встановили ще деякі обмеження. Серед них – на розповсюдження і демонстрування фільмів, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих  дій і вироблені будь-якою країною після 1 серпня 1991 року.

Окрема норма Закону України «Про телебачення і радіомовлення» забороняє показ в ефірі телерадіоорганізацій фільмів, телепередач, якщо одним із учасників є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Представник Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко наголошує, що регуляторний орган дав місяць правовласникам каналів для усунення порушень, щоб  залишитися в кабельних мережах України. Тож російські мовники, якызацікавлені в ретрансляції своїх програм на українській території, мали (і мають  час), аби усунути зафіксовані порушення вітчизняного законодавства.Але лише один російський телеканал – «Мир сериала» –усунувпорушення, зокрема, прибрав з ефіру комерційну рекламу. Томуцей телеканал залишився доступним для українського глядача. Інші не скористалися такою можливістю. Тож, як підкреслює Лариса Якубенко,єдиним підґрунтям для заборони російських телеканалів є недотриманняканалами законодавчих  вимоги.

Національна рада також звертаєувагу власників і керівників громадських закладів (готелів, санаторіїв, ресторанів, баз відпочинку тощо) на необхідність дотримання законодавчих норм щодо розповсюдження іноземних програм, які відповідно до рішень регуляторного органу не дозволені до ретрансляції на території України.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.