Вчора ветеринарні лікарі офіційно повідомили, що падіж тварин на свинотоварній фермі ТОВ «Контакт-Плюс» смт. Вороніж стався внаслідок спалаху АЧС.

 

З 17 жовтня, коли були зафіксовані перші випадки хвороби, і до сьогодні загинули сім свиней, у кількох тварин спостерігаються клінічні ознаки АЧС, пише Depo.Суми.

Усього ж у господарстві налічується 330 свиней.

Упродовж найближчих днів в населеному пункті будуть проведені заходи з ліквідації осередку захворювання. За словами ветеринарів, ферма, селище Вороніж і два сусідні хутори Курдюмівка та Місіков увійшли до зони захисту, де будуть вилучені і знищені всі свині. Підприємство і приватні господарства отримають компенсацію за  тварин. Також заборонений вивіз з небезпечної зони продуктів тваринництва, живих тварин, зерна і кормів наступні 7 днів.

Навколо селища відсьогодні встановлені чотири блокпости – дезбар’єри, на яких здійснюватиметься перевірка транспорту, а також його санітарна обробка. Транспортний рух через населений пункт обмежать на час проведення надзвичайних заходів.

Місто Шостка й інші населені пункти району увійшли до зони нагляду. Тут проведуть облік свиней, бродячі коти і собаки мають бути знищені, а в навколишніх лісах проводитимуть відстріл диких кабанів.

За словами головного ветеринарного лікаря Сумщини Михайла Лузана, це вже третій випадок африканської чуми свиней серед свійських тварин в області за рік. Основною причиною появи в господарствах АЧС він називає недбальство. «Належних умов утримання свиней  немає», – зазначив Лузан.

Джерело: Depo.Суми.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.