Кількість хворих на грип та гострі вірусні респіраторні інфекції росте з кожним днем. Лікарі не стали чекати перевищення епідпорогу і відправили школярів міста на карантин. Тому, що саме діти переважно стають жертвами сезонного ГРВІ. Лідія Решетник, завідуюча педіатричним поліклінічним відділенням озвучила цифри статистики захворюваності за останні два тижні: « С 21 по 26.11  — було зареєстровано 349 випадків захворювань на ГРВІ, на минулому тижні – 495, за три дня цього тижня – 388 випадків».

Лікар повідомила, що різке підвищення захворюваності спостерігається з  понеділка 28 листопада. Різко збільшилась кількість викликів лікарів додому, та звернень до лікарів у дитячу поліклініку. На 14 дільницях наразі працює 8 педіатрів. «У нас було більше 20 викликів на кожного лікаря. На прийомі вже не було талонів. У минулий понеділок я прийняла 87 хворих, у цей понеділок – 81. Це дуже велике навантаження», — говорить про роботи дитячої поліклініки Лідія Григоріва.

На даний момент на стаціонарі перебуває один хлопець 13 років у якого підтверджений діагноз грип А. Хвороба передається від недужої людини до здорової і протистояти вірусу надзвичайно складно, навіть загартованому організму. Лікарі закликають у випадку занедужання  не займатись самолікуванням, а звертатись до медичних закладів, аби зупинити хворобу та уникнути ускладнень.5

Для профілактики ГРВІ та грипу лікарі радять уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, частіше мити руки з милом, робити вологе прибирання приміщень. Євген Марков, лікар відділу санепідемнагляду Управління Держпродспоживслужби у м. Шостка назвав группи людей, які найчастіше стають жертвами респіраторних захворювань: «Найчастіше хворіють вагітні жінки, діти від 1 року до 5, люди похилого віку від 60 років».

Лікарі відмічають, що сезонне збільшення захворюваності на грип на ГРВІ явища щорічне. Наразі у 9 районах Сумської області вже введено карантин. У Шосткинському районі діти продовжують навчання. Лікарі закликають своїх колег медпрацівників дошкільних навчальних закладів та закладів профтех-освіти бути уважними до дітей. Адже одна хвора дитина може відправити на лікарняний півгрупи. Лікарі констатують, що карантин вже дав перші результати і кількість звернень на четвер 8 грудня  зменшилась.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.